Головна
Контакти
Мандруємо Україною
Автономна республіка Крим
Вінницька область
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська область
Архітектурні споруди за видами
Корисні посилання
Про нас
Організація турів
Готелі України Блог Гостьова книга
/ Харківська область / Кочеток

Кочеток

Кочеток – це селище міського типу з населенням близько 3600 осіб у Чугуївському районі Харківської області.

Знаходиться селище на правому березі річки Сіверський Донець на місці впадіння у нього невеличкої річки Тетлега.

Заснований Кочеток був у 1641 р. Між 1680 та 1700 рр. тут була збудована дерев’яна церква Архангела Михаїла. Тоді неподалік Кочетка існувала Володимирська пустинь (монастир), яку закрили на прохання поміщика Стремухова у 1787 р. Тоді ж старий Михайлівський храм був закритий, а монастирський храм Володимирської Ікони Божої Матері став приходською церквою. Там зберігалася чудотворна ікона Володимирської Божої Матері, яка явилася одному з місцевих монахів. До сих пір на місці явлення б’є джерело.

У 1846 р. було вирішено побудувати у Кочетку нову кам’яну церкву замість старої дерев’яної. Начальник Українських військових поселень висловлювався, що чудотворному образу не слід знаходитися у «заштатній» церкві. Новий проект затвердили у 1847 р. А повністю збудували церкву лише через десять років – у 1857 р.

За радянської влади храм був закритий. З 1957 р. тут розташовувався якийсь виробничий цех, а потім – склад. У 1980-х рр. почалася реставрація і відродження церкви. Перше богослужіння відбулося тут у 1989 р.

Місцевість навколо Кочетка дуже мальовнича, і місцерозтащування храму дуже вдале. Стоїть він на пагорбі, а внизу тече Сіверський Донець. Церкву видно з міста Чугуєва, неподалік якого й розташований Кочеток. У цих місцях неодноразово бував видатний уродженець Чугуєва Ілля Рєпін, який робив тут етюди до своєї «Хресної ходи». Кажуть, що у церкві колись були його розписи. А ще у Кочетку є унікальний музей води.

Доїхати до Кочетка можна від ст. м. Індустріальна Харкова на автобусах печенізького напрямку, або ж маршруткою з Чугуєва.

Березень 2011