Головна
Контакти
Мандруємо Україною
Автономна республіка Крим
Вінницька область
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська область
Архітектурні споруди за видами
Корисні посилання
Про нас
Організація турів
Готелі України Блог Гостьова книга
/ Івано-Франківська область / Остапківці

Остапківці

Якщо їхати з Городенки до Гвіздця, то на під’їзді до останнього з гори видно дві дерев’яні церкви, які розташовані, здається, в одному селі. Але це не так. Насправді з Гвіздцем зливається село Остапківці, церква у яких і привернула нашу увагу. (Якщо ми вже у Гвіздці, то можно пройтися до сусіднього села, подивитися на пам’ятку. І все б нічого, усього-то хвилин п’ятдесят туди й назад… Але ж хто ж знав, що на зворотному шляху така злива почнеться! Не дай Бог вам у незнайомому селі на грозу нарватися!) Але то дрібниці.

Ось що знайшлося про Остапківці.
Село Остапківці – одне з найстаріших сіл Покуття. Перша письмова згадка про поселення відноситься до 1378 р. У підтверджувальній грамоті польського короля Владислава Ягайла, даній 26 жовтня 1416 р. в Неполомичах Ваську Тептуховичу з Тисмениці на володіння низкою населених пунктів, розташованих на Прикарпатті, числиться й село Остапківці. Васько Тептухович володів селом понад 40 років, але до якого саме часу – невідомо. У 1439-1448 рр. Остапківцями володів Прокіп зі Стрімку та Ганівців. У 1475 р. Прокопович з Гвіздця заснував у селі костел на честь Благовіщення Діви Марії і приписав до нього свою власність: села Малий і Великий Гвіздець, Видинів, Рудники, Сороки. Ці села, як власність Андрія Прокоповича, згадуються в документах галицького міського суду за 6 січня 1494 р.

Зараз Остапківці – село у Коломийському районі Івано-Франківської області, має сільську раду, до якої також входить село Чехова. У Остапківцях мешкає близько 700 осіб.
На території села збереглася церква Святого Миколая, побудована у 1855 р. з дзвіницею. Вона має такий самий вигляд, як і гвіздецька церква. Ймовірно, їх будував один майстер.

Травень 2010