Головна
Контакти
Мандруємо Україною
Автономна республіка Крим
Вінницька область
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська область
Архітектурні споруди за видами
Корисні посилання
Про нас
Організація турів
Готелі України Блог Гостьова книга
/ Львівська область / Свірж

Свірж

Свірж – це невеличке село у Перемишлянському районі Львівської області з невеликою кількістю жителів (бл. 800) та з великою кількістю років історії (вперше згадується у 1427 році).

А Свірзький замок, безумовно, один з найкрасивіших в Україні. Тішить, передусім те, що споруда достатньо добре збереглася (звичайно ж, ззовні), що зустрічається не так вже часто.

Краси та мальовничості замкові надає те, що розташований він у надзвичайному місці: на узгір’ї на березі озера. Коли під’їжджаєш до нього, то не можна погляду відвести. До речі, під’їхати до замку можна таким чином: з АС-5 у Львові (розташована у районі з романтичною назвою ДБК) їдуть автобуси у бік Перемишлян. Сідайте в автобус і їдьте хвилин сорок, поки не упізнаєте власне сам замок (звичайно упізнаєте за фотографіями з нашого сайту). Виходите на зупинці біля костелу і йдете зручною дорогою до замку.

До речі, по дорозі зустрінете ще одну дуже красиву пам’ятку – костел Успіння Пресвятої Богородиці, побудований у 1546 році у стилі ренесанс. Від костелу до замку колись вів підземний хід, але ми можемо спокійно пройти верхом.

Праворуч від замку збереглися залишки оборонної вежі, збудованої ще у 1484 році. Ну, зрозуміло, що сам замок був збудований тоді ж, хоча до нас дійшов, як і більшість настільки давніх пам’яток, у сильно перебудованому вигляді.

Перебудов замок зазнавав неодноразово: у 1530 році (про це свідчить напис над одній з брам), після татарської і турецької навал протягом XVII ст. (звичайно, тоді замок сильно постраждав), у ХІХ та ХХ століттях після пожеж. У 70-х роках ХХ століття замок «знімався» у кіно про Боярського-д’Артаньяна.

Зараз, як було вже сказано вище, замок ззовні виглядає дуже пристойно. Але тільки здалеку. На жаль, замок був зачинений, і у середину неможливо було потрапити. Хоча відчувалося, що там хтось невидимий копирсається. Мабуть, будівельники вкотре перебудовують замок за смаком нового власника. Кажуть, що він проданий у приватне володіння. Сподіваюся, що його все ж таки не обнесуть п’ятиметровим парканом з колючим дротом та бультер’єрами. Хоча у нашій країні все можливо. Такий сценарій навіть найбільш вірогідний. На жаль.

Це ми кажемо до того, що час поспішати вам до Свіржа, тому що є варіант, що не вдасться його побачити зблизька. Багато втратите. Правда.
Збільшити зображення
Свірж. Замок, XV ст.
Збільшити зображення
Свірж. Замок, XV ст.
Збільшити зображення
Свірж. Замок, XV ст.
Збільшити зображення
Свірж. Замок, XV ст.
Збільшити зображення
Свірж. Замок, XV ст.
Збільшити зображення
Свірж. Замок, XV ст.
Збільшити зображення
Свірж. Замок, XV ст.
Збільшити зображення
Свірж. Біля замку.

Серпень 2008