Головна
Контакти
Мандруємо Україною
Автономна республіка Крим
Вінницька область
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська область
Архітектурні споруди за видами
Корисні посилання
Про нас
Організація турів
Готелі України Блог Гостьова книга
/ Чернігівська область / Данівка / Інформація про Свято-Георгіївську обитель

Інформація про Свято-Георгіївську обитель

Образ Божої Матері, іменований «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви» був написаний за благословенням святого праведного Іоанна Кронштадтського і освячений цим же угодником Божим. Пізніше ікону отримав у благословення від святого Іоанна преподобний Серафим Вирицький, який у 1937 р. повторив перед нею подвиг преподобного Серафима Саровського, – молитовне уклінне стояння протягом 1000 днів і ночей. Збережена після кончини Виріцкого старця благочестивими людьми ікона з часом опинилася в Україні, а у 1997 р. була подарована Свято-Георгіївському жіночому монастирю в с. Данівка Козелецької благочиннії Чернігівської єпархії.

Ця обитель заснована у 1654 р. ченцями Троїцького монастиря, що знаходився у самому Козельці, документально відомого з 1645 р. Зачинена радянською владою, Данівська обитель відродилася у 1995 р. як жіночий монастир.

Передача ікони «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви» до монастиря відбулася напередодні свята Похвали Божої Матері. За час свого перебування у обителі ікона прославилася посланням від Бога швидкої благодатної допомоги віруючим, зокрема зцілення страждаючих. Свідчення про ці чуда, серед яких багато свідчень священнослужителів, приведені у двох виданих Свято-Георгіївським монастирем книгах.

Завдяки посланню Господом людям благодатної допомоги після молитов біля ікони «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви» святиня користується особливою любов'ю і шаною. Святий образ двічі привозили на поклоніння до Свято-Введенського монастиря Києва, до храмів Кіровограда, Чернігова, приходів Київської єпархії.

До Свято-Георгіївської обителі у Данівці приїжджає для поклоніння чудотворному образу багато паломників з різних міст України, Росії, Білорусі, Молдови.

Своєю благодатною допомогою, що йде навіть від літографії, ікона прославилася і у Вашингтоні (США), і в Італії, про що свідчать листи і телефонні дзвінки з цих країн. На початку квітня 2002 р. з Вашингтона віруючими передані записки для молебна перед чудотворним чином, куплено багато книг і літографій ікони, освяченого біля святині масла. У Свято-Георгіївський монастир поступає багато усних і письмових прохань благословити написання копії ікони Божої Матері «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви» для приходів. У багатьох храмах різних єпархій вже є копії святого образу (Київ, Запоріжжя, Сімферополь, Житомир, Вишневе, Дніпро, Ізмаїл тощо).

У Свято-Георгіївському жіночому монастирі чудотворному образу написаний акафіст і ноти до акафісту. 13 квітня 2002 р. в престольному монастирському храмі освячений Престол лівої прибудови на честь Данівської ікони Божої Матері «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви».

23 квітня 2002 р. Священним Синодом Української Православної Церкви Данівська ікона Божої Матері «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви» внесена до списку чудотворних і встановлений день її святкування на Похвалу Божої Матері (Субота – п'ятий тиждень Великого посту).