Головна
Контакти
Мандруємо Україною
Автономна республіка Крим
Вінницька область
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська область
Архітектурні споруди за видами
Корисні посилання
Про нас
Організація турів
Готелі України Блог Гостьова книга
/ Львівська область / Борислав / Історія Борислава

Історія Борислава

Сучасний Борислав знаходиться на території старовинних поселень: Борислав, Баня Котівська, Губичі, Мразниці, Тустановичі (назва від Тустані), які від другої пол. XIX ст. швидко розбудовувалися і на початку ХХ ст. злилися в одне місто.

Перша писемна згадка про Борислав міститься у грамоті польської королеви Ядвіги від 19 березня 1387 р.
За першим поділом Польщі (1772) Борислав у складі Східної Галичини потрапив до складу Австрії.

Від сер. XIX ст. Борислав став відомим промисловим центром видобутку та переробки нафти, озокериту і газу.

Бориславське родовище озокериту, що розпочало роботу у 1853 р. завдяки львівському промисловцю Роберту Домсу, – одне з найбільших у світі за запасами та рівнем видобутку. Домс співпрацював з львівським аптекарем, винахідником нафтопереробки у Галичині і світі Яном Зегом.
У другій пол. XIX ст. бориславський озокерит було використано для ізоляції першого трансатлантичного телеграфного кабелю між Європою і США.

У 1861 р. видобуток нафти відбувався за допомогою свердловин, пробурених Домсом. Промислова розробка бориславського нафтового родовища розпочалася у 60-х рр. XIX ст., досягла апогею 1909 р. і становила 5% світового видобутку нафти.

У 1873 р. у Бориславі було 12000 ям-криниць (так звані «дучки»), з яких видобутком нафти і озокериту займалися 75 великих та 779 малих підприємств, де працювало 10500 робітників.

31 грудня 1872 р. у Бориславі введено в експлуатацію залізницю.

Постановою Ради Міністрів Польщі від 20 травня 1930 р. до Борислава були приєднані навколишні поселення, що утворили сучасний Борислав, а 26 липня 1933 р. формально затверджені нові міські права.

У 1939 р. місто, разом з усією Галичиною, увійшло до складу СРСР.

Зараз Борислав є містом обласного підпорядкування. Розташований на півдні центральної частини Дрогобицького району на річці Тисмениця. На сході межує з містом Трускавець, на півночі з селом Попелі та на заході з селом Опака. До складу Бориславської міської ради входить також бальнеологічний курорт смт Східниця.

Перспективи розвитку Бориславського родовища пов'язані з пошуками нафти на глибині понад 3000 м, впровадженням нових методів збільшення нафтовіддачі порід. Сьогодні нафта, яка добувається в Бориславі, надходить на Дрогобицький нафтопереробний завод, нафтовий газ – на Бориславський газопереробний завод.

Звіт про відвідини Борислава