Головна
Контакти
Мандруємо Україною
Автономна республіка Крим
Вінницька область
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська область
Архітектурні споруди за видами
Корисні посилання
Про нас
Організація турів
Готелі України Блог Гостьова книга
/ Закарпатська область / Коротка історія Закарпаття

Коротка історія Закарпаття

Перша згадка про життя людей на території Закарпаття відноситься до періоду раннього палеоліту (близько 500 тис. років до н. е.). Сюди під тиском римлян з долин Сірета і Прута переселилися карпи – одне з фракійських племен. За думкою багатьох вчених від назви цього племені і отримали назву гори Карпати.

Історія Закарпаття є складовою частиною історії України, але має цілий ряд особливостей.

Займаючи важливе географічне положення на південних схилах Українських Карпат, Закарпаття, що в різні часи мало назву "Угорська Русь", "Карпатська Русь", "Руська Крайна", "Подкарпатська Русь", "Карпатська Україна", "Закарпатська Україна" Закарпатська область.

Важливою подією в історії Закарпаття було входження його у IX-XI століттях до активної сфери впливу потужної східнослов'янської держави – Київської Русі, яка на той час мала високу матеріальну і духовну культуру. Відірване з кінця X століття від основного кореня – східного слов'янства, Закарпаття до середини XX століття входило до складу Угорського королівства, Австрійської габсбурзької імперії, Чехословацької республіки, хортистської Угорщини, але, зберігаючи етноніми "русь", "русини", ніколи не втрачало своєї слов’янської сутності та економічних і культурних зв'язків з народами по той бік Карпат.

Після поразки Австро-Угорщини у роки першої світової війни на основі рішень Паризької мирної конференції, Сенжерменського мирного договору у 1919 році і Тріанонського договору в 1920 році Закарпаття одержало статус автономії у складі Чехословацької Республіки.

Весною 1939 року, коли Гітлер розчленував Чехословаччину в результаті проведення двох арбітражів у Відні, всі південні райони Закарпаття, де проживала більшість угорського населення були віддані Угорщині (1,523 кв. км з населенням 173 233 чоловік).

На початку 1939 року на території краю виникло нове державне утворення – Карпатська Україна, Сойм якої обрав першим її президентом о. Августина Волошина. Та 15 березня 1939 року війська хортистської Угорщини окупували територію всього краю і припинили існування цього державного утворення.

Після визволення краю він німців у жовтні 1944 року на Закарпатті була проголошена самостійна держава – Закарпатська Україна зі своїм урядом – Народною Радою. Це державне утворення існувало лише до липня 1945 року, коли відбулося приєднання до СРСР через прийняття Першим З’їздом народних комітетів Закарпатської України “Маніфесту про возз’єднання з Радянською Україною”.

Використано матеріал з Вікіпедії
Збільшити зображення
На під'їзді до Мукачева. Вид з поїзда.
Збільшити зображення
На під'їзді до Мукачева. Вид з поїзда.
Збільшити зображення
На під'їзді до Мукачева. Вид з поїзда.
Збільшити зображення
На під'їзді до Мукачева. Вид з поїзда.

Докладніше дізнайтеся про Ужгород, Мукачеве, Берегове, Сваляву, Чинадійово, Невицький замок, Санаторій "Карпати"